تبلیغات
من منتظرم... - 63. صبح ها بفرمایید روضه

من منتظرم...

63. صبح ها بفرمایید روضه

مامانم طبق عادت همه ساله اش ، دهه آخر صفر ، صبح ها ، روضه زنانه گرفتند . 

قبلا ها میگفتم که این روضه های زنونه هیچ اثر و فایده ای نداره و فقط خانم ها الکی دور هم جمع میشن که هم وقت بگذرونن هم برن خونه طرف و کنجکاوی هاشونو بکنند . دلیلم این بود اگه روضه تاثیر میداشت خانم ها این طوری نبودند و روضه باید توی اخلاق و رفتارشون دیده میشد و تجملات را کنار میگذاشتند و ... . 
تا اینکه پار سال روحانی محترم جواب منو بالای منبر دادند !! خودم که خیلی تعجب کردم ! انگار که من واقعا رفتم ازش این سوال را پرسیدم !! گفتند که یک خوبی روضه های زنونه اینه که خانم ها میتونند بدون هیچ نگاه نامحرمی و هیچ گناهی   و   در جمعی زنانه ، عزاداری کنند و دلیلشون این بود روضه باعث میشه خانم ها بجای اینکه برن گوشه خیابان ، دسته نگاه کنند و تو ازدحام جمعیت مدام به نامحرم برخورد کنند و حواس همون نامحرم ها رو از عزاداری پرت کنند ، میان توی یک جمع زنونه عزاداری می کنند ! که به نظرم دلیلشون منطقی اومد  .
بعدش من خودم این دلیل دیگه رو اضافه کردم که اگر همین خانم ها ، توی همین روضه ها ، حتی شده پنج درصد نگاه و فکرشون عوض بشه خیلی خیلی بهتر از صفر درصده (یعنی شرایطی که هیچ روضه ای شرکت نکنند) و اینکه اگه با روضه رفتن  ، رفتارهاشون اینه  ، اگه روضه نمی رفتند چی میشدند!!
 دلیل محکم تری که الان دارم یکم مربوط میشه به علوم متا فیزیکی ، که میگن هر جسم و ماده ای از خودش انرژی مثبت و منفی داره حالا وقتی ذکر اهل بیت در خونه جریان پیدا کنه تمام وسایل خونه اون انرزی را دریافت میکنند و بعد همین انرژی به اعضای خونه منتقل میشه . من خودم تجربه شو دارم ، بعضی خونه ها که میری انگار رفتی توی زندان ! فقط دوست داری زودتر بیای بیرون  !!  ولی توی بعضی خونه ها که یاد خدا و اهل بیت توش هست ، یک آرامش خاصی داره و با اینکه شاید با صاحب خونه صمیمی نباشی ولی توی خونه شون راحتی ! و منتظر زنگ خونه ها نیستی

تنها بدیش اینه که دیگه نسل های جوان توی روضه ها شرکت نمیکنند و روضه ها شده مجمع زنان میان سال !! دیروز به مامانم گفتم اگه این نسل روضه بروها تموم شه بساط روضه زنونه هم جمع میشه...
[ سه شنبه 3 دی 1392 ] [ 08:26 ب.ظ ] [ فاطمه ..... ] [ نظرات() ]