تبلیغات
من منتظرم... - 57. ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة

من منتظرم...

57. ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة

دوباره تاسوعا و دوباره عاشورا و دوباره درک نکردن این عظمت...
صبح ها مسجد محل مون ساعت6 تا 8.5 مراسم عزاداری و روضه برگزار میشه و من هر ساله توی این مکان خدمت آقا میرسم و عرض تسلیت و ارادت میکنم . 
جالب اینجاست که هر سال یک جنبه از عاشورا روزی ام میشه و فکرم درگیرش میشه . 

امسال چیزی که برام پررنگ تره اینه که اگر امام حسین ایمان قوی نداشت و ذوب در خدا نبود تحمل این همه بلا اصلا امکان نداشت ! داغ فرزند ، داغ برادر ، تشنگی خانواده اش  و خودش ، گرسنگی ، بی حرمتی به پدر وو مادرشون ، بی کسی قتلگاه ، بی کسی ، بی کسی ، بی کسی... همه اینها در چند ساعت !  روح باید چقدر بزرگ باشه که با این همه مصیبت باز هم از خدا و دینش نگذره . همین ایمان حقیقی باعث شده که یک لحظه سست نشوند . امام حسین از همه چیزش به خاطر خدا گذشت و خدا وقتی همه چیزش را به آقا بدهد تازه با هم مساوی میشوند ! من به شخصه فقط حرف میزنم و توی عمل کم میارم . یک مشکل کوچک پیش میاد میخوایم همه کاری بکنیم اما مشکلمون حل بشه ، مهم هم نیست دین چیه .

نمیدانم چرا امسال بی کسی آقا در ظهر عاشورا بیشتر به نظرم می آید هرموقع میشنوم "هل من ناصر ینصرنی" اشک هام جاری میشه ...
اگرچه فرزند ندارم و نمیتونم حسی که پدر و مادرها به بچه هاشون دارند را درک کنم ولی متحیرم که آقا چطوری اون صحنه علی اصغر را تحمل کردند ! اون هم امام که مهربان ترین به همه مردم هستند ، حتی از پدر و مادر مردم هم بیشتر . حال ، فرزندش ...

حتی ایشون علاوه بر تحمل و صبر تا لحظه آخر مردم را هدایت می کردند و دست از هدایت نکشیدن ! شنیدم میگویند روز عاشورا امام با سخنرانی های متعدد تونستند سی نفر را از سپاه دشمن هدایت کنند و آنها برگردند. 
 
 پیامکی داشتم که عمیق بود :"غدیر کربلای عوام بود و کربلا غدیر خواص ! در غدیر با آنکه بیعت گرفته شد جفا شد و در کربلا با آنکه بیعت برداشته شد وفا شد ..."

و همه این حرف ها یعنی فاطمه مواظب باش ! سپاه یزید هم نماز میخواند و الله اکبر میگفت اما دشمن شناسی و شیطان شناسی نداشت . 
شیطان پله پله آدم را سقوط میده و پله پله تو را نسبت به حق بی تفاوت و دشمن میکنه. عبیدالله پله پله کوفی ها را به کربلا برای جنگ کشوند ، از اول نگفت میخواهم حسین را بکشم. روز اول گفت هرکس شب پشت سر مسلم نماز بخواند گردنش قطع میشه، هر کس فردا مقابل دارالحکومه نیاد و بیعت نکنه ... هر کس بیرون کوفه نیاد و جمع نشه ... هر کس با سپاه به سمت کربلا حرکت نکنه... . فاطمه ، مواظب اولین پله و اولین قدم ها باش.

این عکس ، نحوه آرایش سپاه در روز عاشورا است:


 


[ چهارشنبه 22 آبان 1392 ] [ 10:38 ق.ظ ] [ فاطمه ..... ] [ نظرات() ]