تبلیغات
من منتظرم... - 40 . کلاس های فنی و حرفه ای

من منتظرم...

40 . کلاس های فنی و حرفه ای

من از اوایل دانشگاه ، می دانستم که سازمان فنی و حرفه ای کلاس های رایگان برگزار می کنه اما شرکت نمی کردم تا اینکه حدود 2 سال قبل ، یکی از هم دانشگاهی ها رو دیدم که دوره مدیر مایکروسافت را در این سازمان دوره می دید و به من هم توصیه شدید و موکد کرد که حتما شرکت کن . از اونجا بود که فهمیدم فنی و حرفه ای مشهد 6 تا مرکز جدا دارد . (  لینک به این 6 مرکز ) مثلا مرکز شماره 5 مربوط به هتل داری و آشپزی و ... است ، مرکز 4 که به مرکز نجمه معروفه و مال خواهران است و شهر دخترهاست آموزش هایش هنری است مثل عکاسی، معرق ، منبت و ... . مرکز 6 هم به مرکز ارم معروفه که مرکز مهارت های پیشرفته و دانشگاهی است .
نحوه قبول کار آموز هم این طوریه که بعضی دوره ها که نیاز داره که سطح پیش نیازشو گذرانده باشی حتما مدرک اون دوره را ازت میخوان وگرنه اول از همه آزمون می گیرند بعد از آمون در صورت قبولی ، باید خوان مصاحبه را بگذرونی بعد در صورت قبولی در مصاحبه ، با ارائه مدارک میتونی ثبت نام کنی . ظاهرا در دوره های قبلی یک سفته 500 تومانی هم از کارآموز ها می گرفتند و تعهدی می گرفتند که اگر غیبت هاشون از مجاز بیشتر باشه یا مثلا همین جوری دیگه دلشون نخواد بیان ، سفته را به اجرا می گذراند ! چون به هر حال حق یک نفر دیگه با نیومدن آنها ضایع می شه . البته از این دوره دیگه نمی گیرند 

من بعد 2 سال ، یکی از این دوره ها را در مرکز ارم شرکت کردم و از امروز ، روزهای زوج قراره در این کلاس ها شرکت کنم که تقریبا تا بهمن طول میکشه .
خوشحالم که بالاخره طلسم این یکی هم شکسته شد امروز با خودم می گفتم اگر از همون 2 سال قبل شرکت کرده بودم الان کلی چیز یاد گرفته بودم و ناراحت بودم ولی بعد با خودم گفتم مهم اینه که از الان شرکت کردم و نگذاشتم این 2سال بشه 4سال ! مهم اینه که الان میدونم نباید از کوچکترین فرصت هام از این به بعد بدون استفاده بگذرم . به هر حال گذشته درگذشته . من اگر خودمو با این فکر ها ناراحت و اذیت کنم چیزی که به قبل بر نمیگرده !!!


+ تولد امام حسن (ع) کریم اهل بیت مبارک .
    من وقتی نامی از ایشون می شنوم همیشه یاد 2 چیز می افتم : مظلومیت شون و سفره کریمانه اش که در مدینه هر روز پهن بوده است.
تنها امامی است که توی ماه مهمانی خدا به دنیا آمدند . حس می کنم که توی یک مهمونی هستیم که درست در وسط مهمانی ، صاحب خونه یک سوپرایز  برامون آورده .  سوپرایزی که اولین بار
در کل تاریخ هست که اسمش به گوش مردم می رسد : "حسن" .
من به شخصه نمیتونم 2بار تمام زندگی ام را بدهم و از صفر شروع کنم .
امیدوارم هیچ کس ،
امروز ، از سفره آقا ، ناامید برنگرده .[ چهارشنبه 2 مرداد 1392 ] [ 03:35 ب.ظ ] [ فاطمه ..... ] [ نظرات() ]