تبلیغات
من منتظرم... - بزرگ نمایی در سختی ها ممنوع

من منتظرم...

بزرگ نمایی در سختی ها ممنوع

این متن رو نرم افزار باب النعیم برای من فرستاده است. خیلی جالب و خوب امتحان های الهی رو توصیف کرده، واجب بود ثبتش کنم 


دنیا محل امتحان است و در هر امتحانی سختی و موانعی هست، پس هیچ وقت توقع نداشته باشیم زندگی ما بی مسأله باشد. کسی که به دنبال زندگی بی مسأله و بدون سختی می گردد مانند دانش آموزی است که هر روز در سر کلاس ریاضی با خود می گوید: «خداکند امروز ، معلم تمرین نگوید.» و وقتی معلم تمرین می گوید باسختی و ناراحتی و اذیت کردن خود و دیگران، آن روز را می گذراند و باز فردا می گوید: «کاش امروز دیگر تمرین نگوید» ولی باز هم....

اما اگر این دانش آموز بجای این دعای مستجاب نشدنی، حل کردن تمرین را یاد بگیرد، راحت می شود و هرچه معلم، تمرین بدهد، نگران نیست. زندگی هم مانند همان کلاس ریاضی است، ما بجای آرزوی زندگی بدون مسأله باید حل مسأله را یاد بگیریم، آن زمان است که به سختی ها می گوییم: «هرچه می خواهید بیایید، قدمتان روی چشم، از همه شما استقبال می کنم و با کمک شما پرواز می کنم و به اوج می رسم»

اکنون توجه کنیم که اولین گام در حل مسائل «کوچک و حل شدنی دیدن مسائل» است. بله اگر ما از اول تا با مسئله ای مواجه شدیم بگوییم: «بیچاره شدم، تمام شد، دیگر فایده ای ندارد، چه مشکل بزرگی!» در این صورت هرگز موفق نخواهیم شد. اما اگر با توکل بر خداوند کمر همت ببندیم و بگوییم: «این که چیزی نیست، حتما از پس آن بر می آیم» و تلاش کنیم با شناخت درست مسأله، ریشه یابی و انجام وظیفه در کنار توکل و دعا، مسأله را حل نماییم، قطعا موفق خواهیم شد. اکنون به قرآن کریم، کتاب زندگی و سخنان خالق هستی و خدای مهربانمان نگاهی بیاندازیم ببینیم خداوند چگونه مسأله ای بسیار سنگین و مهم را در نظر مسلمانان کوچک و آسان جلوه می دهد تا بدون ترس و نگرانی با آن مواجه شوند. 

در جریان جنگ بدر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله صحنه ای از نبرد را در خواب دیدند که تعداد کمی از دشمنان در مقابل مسلمانان حاضر شده اند و این خواب اشاره و بشارتی به پیروزی بود، حضرت این خواب را برای مسلمانان نقل کردند و کم دیدن دشمنان موجب تقویت روحیه و اراده مسلمانان در پیشروی به سوی میدان بدر گردید. البته سپاه دشمن بسیار زیادتر بودند اما خواب چون حقیقت مطلب را به انسان نشان می دهد نه ظاهر را، در خواب خداوند خواست بگوید این لشکر عظیم چیزی نیست و حتما شما بر آن پیروز می شوید. آنگاه در آیه 43 سوره انفال حکمت این خواب را چنین بیان می فرماید: «در آن زمان خداوند در خواب، عدد دشمنان را به تو کم نشان داد و اگر آنها را زیاد نشان می داد، مسلما به سستی می گراییدید بلکه کارتان به اختلاف می کشید...»
Link: آیه 43 سوره انفال

بنابراین از همین امروز عزم را جزم کنیم که هرگز مسائل زندگی را بزرگ و سخت نبینیم و این تابلو همواره در مقابل چشم ما باشد که: 

«بزرگ نمایی در سختی ها ممنوع!!»

موفق باشید
مهدی عدالتیان

-------------------
Web: www.mth-co.ir
[ شنبه 11 بهمن 1393 ] [ 02:28 ب.ظ ] [ فاطمه ..... ] [ نظرات() ]